Кіндрашівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів Куп'янської районної ради Харківської області

Історія школи

Країна знань в нашому селі бере свій початок з далекого для нас 1899 року. Якраз цього року рішенням Куп*янської Повітової Ради було відкрито 3-х класне народне училище. Перший випуск училища відбувся 1902 році. З Похвальним Листом Кіндрашівське народне училище закінчив Віннецький Анатолій. А в 1908 році Кіндрашівське народне училище закінчив Григоров Андрій, Григоров Борис, Григоров Іван. Про це свідчить свідоцтво про закінчення народного училища за 1908 рік. Хоч училище і існувало, але воно не розв*язувало проблем з освітою. Справа в тому, що не всі бажаючі могли навчатися. Так на 1 січня 1912 року в училищі навчалося 59 хлопчиків і 9 дівчаток з Кіндрашівки, сусідніх шкіл і навіть з міста Куп*янська. Більше 20 дітей не було прийнято. Кіндрашівське народне училище проіснувало до 1917 року, потім воно було переіменоване в початкову школу. Із розповідей старожилів нам відомо, що багато сил і любові віддала школі перша вчителька Веткова Віра Іванівна. Вона була ініціатором створення на селі "Недільної школи", де більша частина дорослого населення змогла навчитися читати і писати. В роки окупації, 1941-1943 школа не працювала. В 1948 році на сесії сільської ради, з ініціативи Жлуденка Івана Григоровича, заслуженого агронома України і голови сільської ради Колесника Степана Даниловича було прийнято рішення про відкриття на селі семирічки. В 1951 році відбувся перший випуск учнів, які закінчили семирічну школу. Випущено було 21 учень. семирічна школа проіснувала до 1960 року. В 1960 році школу було реоганізовано у восьмирічну. У 1967 році розпочалося будівництво нового приміщення школи за кошти колгоспу. 11 січня 1970 року діти сіли за парти в новій світлій школі. З 1985 року наша школа реорганізована в середню загальноосвітню школу. Зі стін школи за 26 років випущено 29 медалістів, які закінчили вузи або навчаються в них.

Випускники Кіндрашівської школи - трудолюбиві, справедливі люди, які обираючи свій життєвий шлях, займаються улюбленою справою і приносять користь державі.